Basarabia Forum
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Mai exista fete romantice?sau au ramas numai materialistele!

+8
tank
veronique
janea
Cristinuttza
moana
basaru
PaRaZyTkA
Administrator
12 participanți

In jos

Mai exista fete romantice?sau au ramas numai materialistele! Empty Mai exista fete romantice?sau au ramas numai materialistele!

Mesaj Scris de Administrator Mar 5 Sept 2006 - 2:08

Cat de bine se impaca banii cu dragostea?
Ce se intampla cu dragostea daca nu sunt bani?
Dragostea este dependenta de bani?!
Banul la putere... dar totusi mai exista pe undeva si fete altfel decat materialiste?
sunt ?
Administrator
Administrator
Admin

masculin Number of posts : 114
Age : 35
Localizare : Basarabia
Hobby : Basarabean
Registration date : 03/09/2006

http://basarabia.forumz.ro/

Sus In jos

Mai exista fete romantice?sau au ramas numai materialistele! Empty DrAgOSteA e totul...

Mesaj Scris de PaRaZyTkA Mar 26 Sept 2006 - 20:46

banii nu au nici o legatura cu dragostea!!!cel putin aceasta e parerea mea...banii pot sa dispara foarte ushor shi tot asha pot aparea...ei nu il inobileaza pe om asha cum ar face-o sentimentul de dragoste...
concluzia:Fetelor cautati dragostea(care e tot mai greu de gasit in zilele noastre),dar daca va plac tare banii faceti-i singure Laughing !!!!
PaRaZyTkA
PaRaZyTkA
novice
novice

feminin Number of posts : 6
Age : 36
Registration date : 12/09/2006

Sus In jos

Mai exista fete romantice?sau au ramas numai materialistele! Empty Re: Mai exista fete romantice?sau au ramas numai materialistele!

Mesaj Scris de basaru Lun 9 Oct 2006 - 16:01

"banii nu au nici o legatura cu dragostea" , dar o intretine...
basaru
basaru
basarabean

masculin Number of posts : 2952
Age : 84
Localizare : Everywhere
Hobby : Basarabean
Registration date : 04/09/2006

https://basarabia.forumgratuit.ro/

Sus In jos

Mai exista fete romantice?sau au ramas numai materialistele! Empty Re: Mai exista fete romantice?sau au ramas numai materialistele!

Mesaj Scris de moana Lun 9 Oct 2006 - 22:38

Mare dreptate mai ai Basaru . Sa vad cum mai rezista dragostea voastra cand dati de greu ... Chiar sunt tare curioasa. Nu zic ca nu este importanta , este , dar e pacat ca trebuie sa depinda de atatia factori care nu ar trebui sa conteze. Neutral


Ultima editare efectuata de catre in Lun 9 Oct 2006 - 22:44, editata de 1 ori
moana
moana
spion

Number of posts : 2
Registration date : 04/09/2006

Sus In jos

Mai exista fete romantice?sau au ramas numai materialistele! Empty Re: Mai exista fete romantice?sau au ramas numai materialistele!

Mesaj Scris de moana Lun 9 Oct 2006 - 22:41

Smile
moana
moana
spion

Number of posts : 2
Registration date : 04/09/2006

Sus In jos

Mai exista fete romantice?sau au ramas numai materialistele! Empty Re: Mai exista fete romantice?sau au ramas numai materialistele!

Mesaj Scris de basaru Lun 9 Oct 2006 - 23:23

intr-adevar sunt de acord ca nu ar trebui sa fie conditionata de anumiti factori,dar totusi ar trebui sa recunoastem ca in multe cazuri domnisoara poate fi motivata ; ca sa zicem asa!!!
basaru
basaru
basarabean

masculin Number of posts : 2952
Age : 84
Localizare : Everywhere
Hobby : Basarabean
Registration date : 04/09/2006

https://basarabia.forumgratuit.ro/

Sus In jos

Mai exista fete romantice?sau au ramas numai materialistele! Empty Re: Mai exista fete romantice?sau au ramas numai materialistele!

Mesaj Scris de Cristinuttza Vin 3 Noi 2006 - 23:33

nu este frumos sa zici ca toate fetele sunt meterialiste sau ca nu mai exista fete care cred in dragoste.
banii nu aduc fericirea, dar fara bani poti sa fi foarte nefericit.
intr-un cuplu multe conflice si despartiri sunt din cauza banilor, mai ales in Romania la ora actula.

Cristinuttza
spion

feminin Number of posts : 1
Age : 38
Hobby : zzzzz
Registration date : 03/11/2006

Sus In jos

Mai exista fete romantice?sau au ramas numai materialistele! Empty Re: Mai exista fete romantice?sau au ramas numai materialistele!

Mesaj Scris de janea Sam 4 Noi 2006 - 1:31

Fetelor.Vb din perspectiva unei fete care are bani dar nu are dragoste.Ce faceti atunci cand aveti dragostea si nu aveti banii?

janea
novice
novice

Number of posts : 6
Hobby : Student
Registration date : 03/11/2006

Sus In jos

Mai exista fete romantice?sau au ramas numai materialistele! Empty Re: Mai exista fete romantice?sau au ramas numai materialistele!

Mesaj Scris de veronique Sam 4 Noi 2006 - 9:54

ne bucuram de ea:) de fapt asa ar trebui sa fie mereu. calitatea unei relatii nu este data de cantitatea de bani pe care o poseda cavalerul, respectiv domnisoara.ma intreb cand vor intelege domnii ca materialismul in randul fetelor nu e trasatura generala?[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
veronique
veronique
Moderator

feminin Number of posts : 368
Age : 39
Localizare : Iasi
Registration date : 03/11/2006

Sus In jos

Mai exista fete romantice?sau au ramas numai materialistele! Empty Re: Mai exista fete romantice?sau au ramas numai materialistele!

Mesaj Scris de tank Sam 4 Noi 2006 - 12:48

Cristinuttza a scris:nu este frumos sa zici ca toate fetele sunt meterialiste sau ca nu mai exista fete care cred in dragoste.
-pai e si normal ca nu toate.... desigur ca exista si exceptii !!! ( ca de la orice regula)Very Happy
Cristinuttza a scris:intr-un cuplu multe conflice si despartiri sunt din cauza banilor, mai ales in Romania la ora actula.
- de fapt acesta situatie este peste tot, si poate e si un argument la cele de mai sus - cu bani poti cumpara cam de toate! Acesta e realitatea , nu o putem nega.
tank
tank
membru activ
membru activ

masculin Number of posts : 115
Localizare : pe front
Hobby : kiler
Registration date : 05/09/2006

Sus In jos

Mai exista fete romantice?sau au ramas numai materialistele! Empty Re: Mai exista fete romantice?sau au ramas numai materialistele!

Mesaj Scris de Beauty Sam 4 Noi 2006 - 12:58

Ce nu am spune oricum de la o anumita varsta orice fata vrea o cariera , vrea o anumita stabilitate financiara numai are nevoie de toti tzaranii care nici pe ei singuri nu se pot intretine!!!
Beauty
Beauty
veteran
veteran

Number of posts : 2697
Localizare : in iad
Registration date : 09/10/2006

Sus In jos

Mai exista fete romantice?sau au ramas numai materialistele! Empty Re: Mai exista fete romantice?sau au ramas numai materialistele!

Mesaj Scris de sad_man Sam 16 Dec 2006 - 19:27

veronique a scris:.ma intreb cand vor intelege domnii ca materialismul in randul fetelor nu e trasatura generala?[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


lol!
stau zi ma intreb cati sarantoci ai invitat la un suc ...daca nu e secret...
...si sa le faci tu cinste Razz
sad_man
sad_man
Admin

masculin Number of posts : 46
Age : 39
Hobby : sarantoc
Registration date : 03/11/2006

Sus In jos

Mai exista fete romantice?sau au ramas numai materialistele! Empty Re: Mai exista fete romantice?sau au ramas numai materialistele!

Mesaj Scris de sad_man Sam 16 Dec 2006 - 19:29

Beauty a scris:Ce nu am spune oricum de la o anumita varsta orice fata vrea o cariera , vrea o anumita stabilitate financiara numai are nevoie de toti tzaranii care nici pe ei singuri nu se pot intretine!!!

frumos spune si sa-mi zica cineva ca nu e adevarat....ca nu-l cred.....
sad_man
sad_man
Admin

masculin Number of posts : 46
Age : 39
Hobby : sarantoc
Registration date : 03/11/2006

Sus In jos

Mai exista fete romantice?sau au ramas numai materialistele! Empty Re: Mai exista fete romantice?sau au ramas numai materialistele!

Mesaj Scris de basaru Dum 17 Dec 2006 - 16:37

sad_man a scris:
veronique a scris:.ma intreb cand vor intelege domnii ca materialismul in randul fetelor nu e trasatura generala?[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


lol!
stau zi ma intreb cati sarantoci ai invitat la un suc ...daca nu e secret...
...si sa le faci tu cinste Razz

Bravo... sad_man ai pus punctul pe "I"...
basaru
basaru
basarabean

masculin Number of posts : 2952
Age : 84
Localizare : Everywhere
Hobby : Basarabean
Registration date : 04/09/2006

https://basarabia.forumgratuit.ro/

Sus In jos

Mai exista fete romantice?sau au ramas numai materialistele! Empty Re: Mai exista fete romantice?sau au ramas numai materialistele!

Mesaj Scris de sad_man Mier 24 Ian 2007 - 20:26

----acuma sa nu o ia veronique in nume de rau ....
-----era asa o intrebare in general pentru sexul frumos....
Smile)
sad_man
sad_man
Admin

masculin Number of posts : 46
Age : 39
Hobby : sarantoc
Registration date : 03/11/2006

Sus In jos

Mai exista fete romantice?sau au ramas numai materialistele! Empty Re: Mai exista fete romantice?sau au ramas numai materialistele!

Mesaj Scris de veronique Vin 23 Feb 2007 - 1:37

sad_man a scris:
veronique a scris:.ma intreb cand vor intelege domnii ca materialismul in randul fetelor nu e trasatura generala?[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


lol!
stau zi ma intreb cati sarantoci ai invitat la un suc ...daca nu e secret...
...si sa le faci tu cinste Razz

acum dau si eu de postul asta. hm... pai nu e vorba de facut cinste lor,ci de faptul ca de obicei insist sa imi platesc singura consumatia:P asa mi se pare echitabil(vorbesc in nume propriu).
veronique
veronique
Moderator

feminin Number of posts : 368
Age : 39
Localizare : Iasi
Registration date : 03/11/2006

Sus In jos

Mai exista fete romantice?sau au ramas numai materialistele! Empty Re: Mai exista fete romantice?sau au ramas numai materialistele!

Mesaj Scris de veronique Vin 23 Feb 2007 - 1:38

sad_man a scris:----acuma sa nu o ia veronique in nume de rau ....
-----era asa o intrebare in general pentru sexul frumos....
Smile)

si stai tu linistit, ca veronique nu se supara ea cu una, cu doua:P
veronique
veronique
Moderator

feminin Number of posts : 368
Age : 39
Localizare : Iasi
Registration date : 03/11/2006

Sus In jos

Mai exista fete romantice?sau au ramas numai materialistele! Empty Re: Mai exista fete romantice?sau au ramas numai materialistele!

Mesaj Scris de pikaj Mier 26 Dec 2007 - 18:29

dragoste este si pe interese, eu am patit, ma folosit pentru scopurile ei......... ce prost am fost!
pikaj
pikaj
membru activ
membru activ

masculin Number of posts : 112
Age : 35
Localizare : Romania Mare
Registration date : 05/11/2007

Sus In jos

Mai exista fete romantice?sau au ramas numai materialistele! Empty Re: Mai exista fete romantice?sau au ramas numai materialistele!

Mesaj Scris de Beauty Joi 27 Dec 2007 - 12:54

ce sa-i faci c'est la vie...

se intampla cu toata lumea, pana nu patesti , ti se pare ca totul e in roz...
Beauty
Beauty
veteran
veteran

Number of posts : 2697
Localizare : in iad
Registration date : 09/10/2006

Sus In jos

Mai exista fete romantice?sau au ramas numai materialistele! Empty Re: Mai exista fete romantice?sau au ramas numai materialistele!

Mesaj Scris de pikaj Vin 28 Dec 2007 - 17:26

nu am crezut niciodata ca viata e in roz, si n ici acum nu cred. !!!!!!!!!!!!!
eu vad viata in 2 culori................
pikaj
pikaj
membru activ
membru activ

masculin Number of posts : 112
Age : 35
Localizare : Romania Mare
Registration date : 05/11/2007

Sus In jos

Mai exista fete romantice?sau au ramas numai materialistele! Empty Re: Mai exista fete romantice?sau au ramas numai materialistele!

Mesaj Scris de margo Dum 3 Mai 2009 - 14:05

tank a scris: cu bani poti cumpara cam de toate! Acesta e realitatea , nu o putem nega.

Hm, numai nu dragostea adevărată...În genere, în ziua de azi, nu mai înţelegi care iubesc din inimă şi care zic că iubesc numai ca să nu fie singuri, să nu-i arate cumva cu degetul. Tocmai ultimii, cel mai adesea, sînt materialiştii. Părerea mea e că banii nu sînt forţa supremă, deşi foarte importanţi. Ideea e să nu admitem ca din cauza lor să pierdem ceea ce-i, de fapt, de nepreţuit şi incomparabil ca valoare în primul rînd spirituală - dragostea. I love you
margo
margo
membru activ
membru activ

feminin Number of posts : 130
Age : 34
Localizare : Cimişlia
Hobby : lectura
Registration date : 22/04/2009

Sus In jos

Mai exista fete romantice?sau au ramas numai materialistele! Empty Re: Mai exista fete romantice?sau au ramas numai materialistele!

Mesaj Scris de margo Dum 3 Mai 2009 - 14:13

pikaj a scris:eu vad viata in 2 culori................

Dacă mai vezi şi acum viaţa în 2 culori, îmi spui care-s? Smile
margo
margo
membru activ
membru activ

feminin Number of posts : 130
Age : 34
Localizare : Cimişlia
Hobby : lectura
Registration date : 22/04/2009

Sus In jos

Mai exista fete romantice?sau au ramas numai materialistele! Empty Re: Mai exista fete romantice?sau au ramas numai materialistele!

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum