Basarabia Forum
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Vladimir Voronin si-a dat demisia din functia de presedinte al R. Moldova

In jos

Vladimir Voronin si-a dat demisia din functia de presedinte al R. Moldova Empty Vladimir Voronin si-a dat demisia din functia de presedinte al R. Moldova

Mesaj Scris de Aleksandru Joi 3 Sept 2009 - 7:24

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

„Eu, în calitate de preşedinte al partidului, nu am de gând ca în acest moment crucial pentru ţară şi pentru partidul nostru să rămân într-o poziţie destul de dubioasă şi ambiguă, exercitând atribuţiile şefului de stat. Nu am nici nici motive morale şi nici politice pentru a deţine această înaltă funcţie în stat. Categoric nu pot să accept calea, pe care acum vor să conducă ţara. Şi din acest motiv, anunţ că trec în Parlament în calitate de simplu deputat, pentru ca să fiu împreună cu partidul şi cu fracţiunea.

Voi fi împreună cu voi, în prima linie. Aşa va fi cinstit şi corect. Asta o cere şi partidul nostru, care are nevoie şi de mai multă organizare şi coeziune. Doar aşa, într-un singur rând, umăr la umăr, vom mobiliza potenţialul nostru de 30 mii de persoane pentru noi victorii, pentru renaşterea Moldovei, demnitatea poporului şi încrederea în ziua de mâine.”

Aleksandru
membru
membru

masculin Number of posts : 50
Age : 41
Localizare : MD
Hobby : NOthing
Registration date : 30/08/2009

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum